موضوع سوال: شرایط عمومی پیمان – ماده 48

پرسش) در صورت خاتمه پیمان بر اساس ماده 48 شرایط عمومی پیمان، هزینه تجهیز و برچیدن کارگاه به چه صورت محاسبه و پرداخت می‌گردد؟

پاسخ)

در قراردادهای منعقده بر اساس شرایط عمومی پیمان (پیوست بخشنامه شماره 842/ 54- 1088/ 102 مورخ 3/ 3/ 1378)، در صورتی که پیمان طبق ماده 48 خاتمه داده شود، نحوه محاسبه هزینه تجهیز به شرح زیر می‌باشد:
بر اساس بند (3- 5) دستورالعمل تجهیز و برچیدن کارگاه در صورت تأمین هر یک از ردیف‌های تجهیز و برچیدن کارگاه و با توجه به مفاد بند (4) دستورالعمل یاد شده هزینه هر یک از ردیف‌های تجهیز و برچیدن کارگاه به تناسب پیشرفت عملیات مربوط به آنها محاسبه شده و در صورت وضعیت‌ها درج می‌گردد.
بنا به شرح یاد شده اگر پیمانی در حین اجرای عملیات پیمان بر اساس ماده 48 شرایط عمومی پیمان خاتمه داده شود، ردیف‌هایی از تجهیز و برچیدن که توسط پیمانکار انجام نشده قابل پرداخت به پیمانکار نخواهد بود.
در ضمن در حالت ابلاغ ماده 48 شرایط عمومی پیمان از طرف کارفرما، با توجه به این که تجهیز کارگاه توسط پیمانکار برچیده نمی شود، بابت آنها وجهی به عنوان برچیدن کارگاه به پیمانکار پرداخت نمی شود.

کد پرسش: 014804 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص شرایط عمومی پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

keyboard_arrow_up

دوره آنلاین نظام ساخت و ساز شهری در ایران - 14 تیرماه
- تخفیف ویژه برای 10 نفر اول

X