موضوع سوال: شرایط عمومی پیمان – ماده 37

پرسش) برخی از مهندسین مشاور با استناد به بند (6–1) بخشنامه شماره 5090/ 54/ 11082- 1 مورخ 2/ 9/ 1360 و بخشنامه 130/ 54/ 5188- 1 مورخ 8/ 6/ 1361 مبنای محاسبه تأخیرات مجاز ناشی از دیرکرد در پرداخت صورت وضعیت‌ها را 10 روز از تاریخ تسلیم صورت‌وضعیت به کارفرما، فارغ از مدت زمان مجاز بررسی وضعیت توسط مشاور، موضوع ماده 37 شرایط عمومی پیمان در نظر می‌گیرند، در حالی که ممکن است ضورت وضعیت مربوطه، پس از تحویل به مهندسین مشاور از سوی پیمانکار و خارج از قصور پیمانکار، مدتها نزد مهندس مشاور باقی مانده و تسلیم کارفرما نگردد. با توجه به شرح فوق، تأخیر مجاز مذکور، در بازه‌ای که صورت وضعیت پیمانکار بیش از زمان مجاز مندرج در ماده 37 شرایط عمومی پیمان نزد مهندسین مشاور باقی می‌ماند چگونه محاسبه می‌گردد؟

پاسخ)

بر اساس مصوبه شماره 3638/ ش ف مورخ 18/ 12/ 1381 شورای محترم عالی فن، عبارت «تاریخ دریافت از سوی مهندس ناظر» در قسمت ا ول خط اول صفحة 33 مربوط به ماده 37 شرایط عمومی پیمان به عبارت «تاریخ دریافت از پیمانکار» تبدیل گردیده است.
بنابراین بر اساس شرح فوق، تفکیک زمانی برای بررسی مهندس ناظر و مهندس مشاور برای رسیدگی به صورت وضعیت تسلیمی پیمانکار انجام نگرفته و مجموع زمان پیش‌بینی شده برای رسیدگی به صورت وضعیت‌های ماهانه برای دستگاه نظارت حداکثر 10 روز است.

کد پرسش: 013702 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص شرایط عمومی پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

کد تخفیف 30 درصدی کتابهای دکتر کلیم به مناسبت رونمایی از کتاب جدید: book30مشاهده کتابها
+