موضوع سوال: شرایط عمومی پیمان – ماده 49

پرسش) چنانچه به دستور کارفرما، عملیات اجرایی پروژه، برای مدت معین بدون تأدیه هزینه‌های دوران توقف، معلق و متوقف شود، آیا هزینه‌های دوران توقف برای دوره مازاد بر مدت تعیین شده بر اساس ماده 49 شرایط عمومی پیمان قابل محاسبه است یا خیر؟

پاسخ) طبق ماده 49 شرایط عمومی پیمان کارفرما می‌تواند در مدت پیمان، اجرای کار را به شرحی که در بند (الف) ماده 49 مذکور آمده برای یک بار و حداکثر سه ماه معلق کند. در صورتی که تعلیق بیش از 3 ماه ضروری باشد کارفرما می‌تواند با موافقت پیمانکار، مدت تعلیق را برای یک بار و حداکثر سه ماه با شرایط یاد شده افزایش دهد. در صورت عدم موافقت پیمانکار با تعلیق بیش از سه ماه، پیمان خاتمه یافته و بر طبق ماده 48 عمل می‌شود. نظر به اینکه در ماده 49 شرایط عمومی پیمان حداکثر مدت تعلیق شش ماه تعیین شده، اگر مازاد بر شش ماده یاد شده پیمانکار به کار ادامه دهد، هیچگونه هزینه‌ای از بابت تعلیق اضافه بر شش ماه به او تعلق نمی گیرد.
کد پرسش: 014905 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص شرایط عمومی پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

بیست − 16 =

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

فهرست
دریافت کدتخفیف خرید محصولات با عضویت و ارسال پیام به اینستاگرام دکترکلیمصفحه اینستاگرام
+