موضوع سوال: فهرست بها – هزینه بالاسری

پرسش) به استناد مفاد بخشنامه شماره 87005/ 100 مورخ 16/ 9/ 1388 در خصوص ابلاغ فهرست بهای واحد پایه رشته ابنیه سال 1388، ضرایب بالاسری، منطقه‌ای و ارتفاع در هنگام تهیه برآورد هزینه اجرای کارها بر اساس فهرست بها مزبور اعمال نمی‌شود. از سوی دیگر بر طبق بند ج ماده (29) شرایط عمومی پیمان در مورد قیمت‌های جدیدی که بر مبنای مفاد این بند تهیه و تنظیم می گردد به دلیل بروز بودن قیمت، تنها ضریب بالاسری پیمان به آنها تعلق می گیرد. با توجه به مطالب فوق، نحوه اعمال ضریب بالاسری در تعیین قیمت‌های جدید بر اساس بند ج ماده (29) شرایط عمومی پیمان در پیمان‌های منعقده به فهارس بها سال 1388 چگونه می‌باشد؟

پاسخ)

درباره نحوه اعمال ضریب بالاسری به قسمت‌های جدید موضوع بند (ج) ماده 29 شرایط عمومی پیمان (موضوع بخشنامه شماره 842/ 54- 1088/ 102 مورخ 3/ 3/ 1378) پیمان‌های منعقد شده با فهرست‌های پایه سال 1388، به تصویب‌نامه شماره 7901/ 22 مورخ 23/ 3/ 1389 به شورای عالی محترم فنی منعکس گردید. پاسخ واصله به استناد نامه شماره 41555/ 26 مورخ 31/ 5/ 1389 شورای مذکور به شرح زیر می‌باشد:
در تعیین مدت جدید مذکور لازم است همه عوامل مؤثر در قیمت تمام شده ملحوظ و توافق شود و ضریب جداگانه‌ای به این قیمت‌ها اعمال نگردد.

کد پرسش: 993202 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص فهرست بها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

کد تخفیف 30 درصدی کتابهای دکتر کلیم به مناسبت رونمایی از کتاب جدید: book30مشاهده کتابها
+