موضوع سوال: فهرست بها – ضرایب (حالت کلی)

پرسش) نحوه عمل برای تعیین قیمت جدید بر اساس ضوابط بند ج ماده 29 شرایط عمومی پیمان در قراردادهای منعقده با فهارس بهای پایه سال 1388، با توجه به حذف ضریب بالاسری چگونه می‌باشد؟

پاسخ)

در قراردادهای منعقده بر اساس شرایط عمومی پیمان، چنانچه در چارچوب موضوع پیمان، کار جدیدی به پیمانکر ابلاغ شود که برای آن قیمت و مقدار در فهرست بها و مقادیر منضم به پیمان پیش بینی نشده باشد، برای تعیین قیمت آن، بر اساس ضوابط بند «ج» ماده 29 عمل می‌گردد.
در قراردادهای فوق، که در برآورد آن‌ها بر اساس فهارس بهای پایه 1388، ضریب بالاسری اعمال نشده است، طبق مصوبه شماره 41555/ 26 مورخ 31/ 5/ 1389 شورای محترم عالی فنی به شرح ذیل عمل می‌شود:
در تعیین قیمت جدید لازم است همه عوامل مؤثر در قیمت تمام شده ملحوظ و توافق شود و ضریب جداگانه‌ای به این قیمت‌ها اعمال نگردد.

کد پرسش: 993002 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

برای عضویت در گروه تلگرامی پرسش و پاسخ های مدیریت ادعا و تاخیرات (کلیک کنید) @drclaim_club

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص فهرست بها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

keyboard_arrow_up

دوره (حل اختلاف قراردادهای پیمانکاری) و همچنین (بررسی ابعاد فنی، حقوقی و مالی پروژه‌های مشارکت در ساخت) در حال ثبت نام 

X