موضوع سوال: شرایط عمومی پیمان – ماده 30

پرسش) در ارتباط با نحوه محاسبه مدت زمان تأخیر مجاز ناشی از تأخیر در پرداخت تعدیل، با توجه به اینکه تاکنون بخشنامه و دستورالعملی صادر نشده است و طبق بند 9 ماده 30 شرایط عمومی پیمان تأخیر در پرداخت تعدیل جزو تأخیرات مجاز و قابل اعمال می‌باشد، آیا می‌توان بخشنامه‌های شماره 5090- 54/ 11082 مورخ 2/ 9/ 1360 و 1300- 54- 5188- 1 مورخ 8/ 4/ 1361 استفاده نمود؟

پاسخ)

طبق بند «ب» ماده 37 شرایط عمومی پیمان، در پیمان‌هایی که مشمول تعدیل آحاد بها هستند، پس از تأیید هر صورت وضعیت موقت از سوی کارفرما، پیمانکار صورت وضعیت تعدیل آحاد بهای آن صورت وضعیت را بر اساس آخرین شاخص‌های اعلام شده محاسبه می‌نماید و به منظور بررسی و پرداخت به نحوی که در بند «الف» ماده 37 تعیین شده است برای مهندس مشاور ارسال می‌کند. اگر به هر دلیل و غیر از قصور پیمانکار، تعدیل کارکردهای هر نیمه از سال (سه‌ماهه اول و دوم و یا سوم و چهارم) با رعایت ضوابط اشاره شده در این بند، پس از سپری شدن سه ماه از آن نیمه سال، با شاخص‌های قطعی پرداخت نشود، مشمول بند «الف – 9» ماده 30 شرایط عمومی پیمان خواهد بود.
لازم به یادآوری است بخشنامه شماره 5090/ 54/ 11082- 1 مورخ 2/ 9/ 1360 به همراه بخشنامه شماره 1300/ 54/ 5188- 1 مورخ 8/ 4/ 1361 فقط برای محاسبه تأخیر در پرداخت به صورت وضعیت‌های موقت و پیش پرداخت‌ها قابل عمل است و برای تأخیر در پرداخت صورت وضعیت تعدیل، بخشنامه‌ای از سوی این معاونت تدوین و ابلاغ نشده است.

کد پرسش: 013006 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص شرایط عمومی پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

keyboard_arrow_up

دوره آنلاین نظام ساخت و ساز شهری در ایران - 14 تیرماه
- تخفیف ویژه برای 10 نفر اول

X