موضوع سوال: شرایط عمومی پیمان – ماده 49

پرسش) در صورتی که ماشین‌آلات موجود در کارگااه در زمان تعلیق مورد نیاز پروژه نباشد آیا کارفرما می‌تواند هزینه‌ای بابت آنها پرداخت ننماید؟

پاسخ) در قراردادهای منعقده بر اساس شرایط عمومی پیمان جدید اگر مطابق شرایط بند (الف) ماده 49، کارفرما تعلیق را به پیمانکار ابلاغ نموده باشد، آن تعداد از ماشین‌آلاتی که با توجه به برنامه زمان‌بندی اجرای کار مورد نیاز کار باشد ولی از طرف کارفرما برای خروج آن‌ها از کارگاه به پیمانکار ابلاغی به عمل نیامده باشد و در دوران تعلیق در گارگاه باقی می‌مانند، اجاره مربوط به دوران توقف ماشین‌آلات یاد شده طبق بند (ج) ماده 49 پرداخت می شود.
کد پرسش: 014904 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص شرایط عمومی پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

کد تخفیف 30 درصدی کتابهای دکتر کلیم به مناسبت رونمایی از کتاب جدید: book30مشاهده کتابها
+