موضوع سوال: شرایط عمومی پیمان – ماده 49

پرسش) آیا هزینه تعلیق به پیمانکار به تعلیق‌هایی که در مدت اولیه پیمان ابلاغ گردیده پرداخت می‌گردد یا خیر؟ هزینه‌های بالاسری در دوره تعلیق چگونه محاسبه می‌گردد؟

پاسخ) در قراردادهای تابع ضوابط طرح‌های عمرانی که با استفاده از شرایط عمومی پیمان جدید منعقد شده‌اند، به موجب ماده 49 کارفرما می‌تواند در مدت پیمان که عبارت است از: «مدت مندرج در بند ب ماده 4 موافقتنامه و تغییرات احتمالی بر اساس ماده 30» برای یکبار و حداکثر سه ماه کار را معلق کند، بنابراین ابلاغ تعلیق، محدود به مدت اولیه نمی‌باشد. در ضمن برای محاسبه هزینه‌های بالاسری دوران تعلیق (پیمان‌هایی که در اسناد و مدارکشان هیچ نوع پیش‌بینی برای پرداخت هزینه مزبور نشده است) کارهایی که در حین اجرا به طور کامل معلق شده‌اند، کارفرما ماهانه مبلغی معادل 10 درصد متوسط کارکرد فرضی ماهانه (حاصل تقسیم مبلغ اولیه به مدت اولیه پیمان) را به پیمانکار می‌پردازد. بنابراین در این حالت خارج قسمت کارکرد نهایی به مدت واقعی انجام کار ملاک عمل نیست.
کد پرسش: 014901 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص شرایط عمومی پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

keyboard_arrow_up

دوره آنلاین نظام ساخت و ساز شهری در ایران - 14 تیرماه
- تخفیف ویژه برای 10 نفر اول

X