شرایط عمومی پیمان ماده 28

 پرسش) بعد از عقد یک قرارداد کارفرما موفق به تملک و تحویل زمین و کارگاه به پیمانکار نگردیده است. بعد از گذشت 6 ماه پیمانکار تقاضای فسخ قرارداد و اعمل تبصره بند «ج» ماده 28 شرایط عمومی پیمان را از کارفرما طلب نموده است ولی کارفرمای پروژه معتقد است که با توجه به اینکه پیمانکار تقاضای فسخ قرارداد را تقدیم نموده، هیچ‌گونه خسارتی به وی تعلق نمی‌گیرد. با توجه به توضیحات یاد شده، نحوه محاسبه خسارات چگونه خواهد بود؟

 پاسخ) در قراردادهای تابع ضوابط طرح‌های تملک دارای ‌های سرمایه‌ای که بر اساس شرایط عمومی پیمان (جدید) منعقد شده‌اند، به موجب تبصره ذیل بند «ج» ماده 28، اگر کارفرما نتواند هیچ قسمت از کارگاه را ظرف 30 درصد مدت پیمان یا 6 ماه (هر کدام کمتر است نسبت به تاریخ مبادله پیمان) به پیمانکار تحویل دهد و پس از انقضای مهلت مزبور مایل به ادامه یا اجرای کار نباشد با اعلام او قرارداد طبق ماده 48 خاتمه می‌یابد. بدیهی است تقاضای خاتمه پیمان از سوی پیمانکار از مصادیق عدم تمایل به ادامه کار بوده و در این حالت نیز کارفرما موظف است خسارت موضوع تبصره یاد شده را به پیمانکار پرداخت نماید.

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص شرایط عمومی پیمان

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

کد تخفیف 30 درصدی کتابهای دکتر کلیم به مناسبت رونمایی از کتاب جدید: book30مشاهده کتابها
+