موضوع سوال: اصول حاکم بر پیمان – دستورالعمل انعقاد پیمان با نرخ متر مربع زیربنا

پرسش) قراردادی در تاریخ 27/ 9/ 1386 به صورت متر مربعی بر اساس ضوابط بخشنامه شماره 142825/ 100 مورخ 24/ 8/ 1385 شامل احداث ساختمان اداری، آمفی تئاتر و مهمانسرا که هم اکنون در حال اجرا می‌باشد منعقد شده است. اکنون کارفرما در نظر دارد آمفی تئاتر و مهمانسرا (حدود 10 % از سطح زیربنای کل) را در قرارداد یاد شده کاهش دهد. با توجه به شرح فوق نحوه محاسبه مبلغ کاهش این زیربنا از قرارداد چگونه است؟ آیا به نسبت درصد سهم زیربنا از مبلغ قرارداد کم می‌شود یا طبق فهرست بها؟

پاسخ) در قراردادهای منعقده بر اساس بخشنامه شماره 142825/ 100 مورخ 24/ 8/ 1385 با عنوان «انعقاد پیمان اجرای کارهای ساختمانی با نرخ متر مربع زیربنا» وفق ضوابط مندرج در ماده 12، در صورت تغییر (کاهش یا افزایش) در متراژ کارهای مندرج در جدول بند «الف» ماده 11، بهای این تغییرات بر مبنای نرخ تعیین شده در جدول محاسبه می‌شود.
کد پرسش: 510019 - گردآوری و تدوین : مهندس اناهیتا رضایی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص اصول حاکم بر پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

کد تخفیف 30 درصدی کتابهای دکتر کلیم به مناسبت رونمایی از کتاب جدید: book30مشاهده کتابها
+