موضوع سوال: اصول حاکم بر پیمان – دستورالعمل انعقاد پیمان با نرخ متر مربع زیربنا

پرسش) قراردادی به صورت زیربنای منعقد شده و در آن آیتم‌ها به صورت درصدی از کار ذکر گردیده است. در زمان اجرای کار مبلغ قرارداد و همچنین اجرای کار 25 درصد افزایش پیدا کرده است. آیا هزینه تجهیز و برچیدن کارگاه هم مشمول افزایش 25 درصد به عنوان یکی از آیتم‌های کاری می‌شود؟

پاسخ)

در صورتی که پیمان بر اساس بخشنامه شماره 142825/ 100 مورخ 24/ 8/ 1385 با عنوان دستورالعمل انعقاد پیمان با نرخ متر مربع زیربنا منعقد شده باشد، به استناد بند (الف – 5) پیوست بخشنامه یاد شده، هزینه اجرای کار بر اساس آخرین فهرست بهای واحد پایه، ضرایب مربوط، هزینه تجهیز و برچیدن کارگاه و ... برآورد می‌شود، لذا دستورالعمل تجهیز و برچیدن کارگاه (پیوست فهارس بهای پایه) بر پیمان خواهد بود. بنابراین بر اساس ضوابط مندرج در دستورالعمل تجهیز و برچیدن کارگاه چنانچه طبق ماده 29 شرایط عمومی پیمان، مبلغ پیمان افزایش یابد، مبلغ مقطوع تجهیز و برچیدن کارگاه افزایش نخواهد یافت.

کد پرسش: 510012 - گردآوری و تدوین : مهندس اناهیتا رضایی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص اصول حاکم بر پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

کد تخفیف 30 درصدی کتابهای دکتر کلیم به مناسبت رونمایی از کتاب جدید: book30مشاهده کتابها
+