موضوع سوال: اصول حاکم بر پیمان – مالیات بر ارزش افزوده

پرسش) آیا 3 درصد مالیات بر ارزش افزوده در شاخص‌های تعدیل 1387 و 1388 لحاظ گردیده یا خیر؟ در ضمن پیمانکارانی که قراردادهای آنان قبل از اجرای قانون مالیات بر ارازش افزوده (1/ 7/ 87) منعقد گردیده و بخشی از کار را هم قبل از تاریخ 1/ 7/ 87 انجام داده‌اند، آیا به آن بخش از کارکرد پیمانکار، که بعد از تاریخ 1/ 7/ 87 انجام شده، 3 درصد مالیات بر اارزش افزوده تعلق می‌گیرد؟

پاسخ)

در مورد قراردادهایی که قبل از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده منعقد گردیده‌اند، چنانچه تاریخ ارائه خدمت قبل از اجرای این قانون باشد، مالیات و عوارض قابل محاسبه و وصول نخواهد بود اما برای آن بخش از موضوع قراردادهای یاد شده که پس از تاریخ 1/ 7/ 1387 اجرایی گردیده‌اندف مالیات و عوارض متعلقه به نسبت کار انجام شده با صورت وضعیت قابل مطالبه و وصول خواهد بود.
یادآوری می گردد مطالبه مالیات و عوارض این قانون صرفاً از سوی فعالانی قابل اجرا است که در نظام مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام نموده باشند. به عبارت دیگر طبق قانون مالیات بر ا ارزش افزوده و بخشنامه‌ها و دستورالعمل ‌های مربوط به آن، چنانچه پیمانکار طرف قرارداد با دستگاه‌های اجرایی قبل از انعقاد قرارداد یا حین ارائه خدمات منطبق با مفاد ماده 18 قانون مالیات بر ارزش افزوده اقدام به ثبت نام نمایند، کارفرما موظف است مبلغی معادل 3% ناخالص هر صورت وضعیت، به حق‌الزحمه اضافه و پرداخت نماید.

کد پرسش: 523004 - گردآوری و تدوین : مهندس اناهیتا رضایی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص اصول حاکم بر پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

keyboard_arrow_up

دوره آنلاین نظام ساخت و ساز شهری در ایران - 14 تیرماه
- تخفیف ویژه برای 10 نفر اول

X