موضوع سوال: اصول حاکم بر پیمان – پیشنهاد قیمت

پرسش) پروژه‌ای با توجه به بخشنامه شماره 76574/ 100 مورخ 19/ 8/ 1387 و بر اساس فهرست بهای ابنیه سال 1388 منعقد شده است. ولی پس از انعقاد قرارداد و بازنگری نقشه‌های موجود در اسناد مناقصه، تغییرات اساسی در نوع عملیات و مقادیر نقشه‌ها به وجود آمد. لازم به توضیح است که پیمانکار با توجه به مقدار کم سطح قالب‌بندی موجود در قرارداد و برآورد اولیه نسبت به ارائه ضریب نویسی برای این فصل اقدام کرده بود که پس از بازنگری نقشه‌ها توسط مهندسین مشاور پروژه این مقدار به حدود 12000 متر مربع افزایش پیدا کرده است. اکنون آیا با توجه به افزایش 25 % مقدار اولیه فصل قالب‌بندی، نحوه تعلق ضریب به فصل‌های مربوطه باید از ضریب پیشنهادی کل صورت پذیرد یا باید توافق مجدد حاصل گردد؟

پاسخ) در قراردادهای منعقده بر اساس فهرست بهای پایه ابنیه سال 1388 و با رعایت ضوابط بخشنامه شماره 76574/ 100 مورخ 19/ 8/ 1387 برای افزایش مقادیر ردیف‌هایی که ضریب پیشنهادی جزء فصل مربوطه کمتر از ضریب پیشنهادی کل باشد، در هر حال ضریب پیشنهادی جزء ملاک است و رعایت محدودیت‌های مندرج در ماده 29 شرایط عمومی پیمان الزامی است.
کد پرسش: 511005 - گردآوری و تدوین : مهندس اناهیتا رضایی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص اصول حاکم بر پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

کد تخفیف 30 درصدی کتابهای دکتر کلیم به مناسبت رونمایی از کتاب جدید: book30مشاهده کتابها
+