موضوع سوال: اصول حاکم بر پیمان – دستورالعمل انعقاد پیمان با نرخ متر مربع زیربنا

پرسش) در خصوص پیمان اجرای کارهای ساختمانی با نرخ متر مربع زیربنا و یا سرجمع، در خصوص اینکه اگر در قرارداد منعقده دستگاه اجرایی با پیمانکاران، درصدهای موقت ریالی اجرای کار در جدول ساختار شکست کار توسط کارفرما به صورت اشتباه درصدبندی شده باشد، در صورت شمول ماده 13 (فسخ، خاتمه و یا تعلیق) نحوه رسیدگی به صورت وضعیت قطعی کار بر اساس درصدهای موقت چگونه خواهد بود؟

پاسخ)

در قراردادهای منعقده بر اساس ضوابط بخشنامه شماره 142825/ 100 مورخ 24/ 8/ 1385 یا 6405/ 100 مورخ 4/ 2/ 1389 همان طور که در ماده 13 پیمان تصریح شده است، در صورتی که پیمان مشمول ماده 46 یا 48 شرایط عمومی پیمان گردد، صورت وضعیت قطعی کار بر اساس کارهای انجام شده و درصدهای موقت و مصالح پایکار موضوع بند «ج» ماده 11 محاسبه و قطعی می‌گردد.
بدیهی است لازم است دستگاه اجرایی در تهیه جدول شکست ساختار کار دقت کافی بنماید. از این رو امکان ارایه راهکار در مواردی که در کاربرد ضوابط ابلاغی اشتباه صورت گرفته باشد میسر نمی‌باشد.

کد پرسش: 510020 - گردآوری و تدوین : مهندس اناهیتا رضایی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص اصول حاکم بر پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

کد تخفیف 30 درصدی کتابهای دکتر کلیم به مناسبت رونمایی از کتاب جدید: book30مشاهده کتابها
+