موضوع سوال: اصول حاکم بر پیمان – دستورالعمل انعقاد پیمان با نرخ متر مربع زیربنا

پرسش) قراردادی بر اساس بخشنامه شماره 142285/ 100 مورخ 24/ 8/ 1385 منعقد گردیده و زیربنای قید شده در پیمان 2000 متر مربع بوده است. پس از جرای کار، ساختمان‌ها متراژ گردید که برابر 2348 متر مربع شد. قسمتی از این زیربنا با دستور کار ابلاغ شده اضافه گردیده است ولی قسمت عمده آن به دلیل اشتباه در محاسبه اولیه نقشه‌ها توسط مشاور بوده است. با توجه به اختلاف پیش آمده این پرسش مطرح است که آیا تمامی 348 متر مربع اضافه شده می‌بایست به پیمانکار پرداخت گردد یا آن قسمت از زیربنا که با دستور کار ابلاغی به پیمانکار اضافه شده است پرداخت شود؟

پاسخ)

در قراردادهای منعقده بر اساس ضوابط بخشنامه شماره 142825/ 100 مورخ 24/ 8/ 1385 در صورتی که در سطوح نقشه‌های منضم به پیمان تغییری داده نشود، ملاک عمل پرداخت قطعی، اعداد مندرج در بند الف ماده 11 خواهد بود ولو مغایرت احتمالی با سطوح نقشه‌های منضم به پیمان داشته باشند.
بدیهی است در صورت ابلاغ مساحت مازاد بر نقشه ‌های منضم به پیمان بر اساس دستور کار مشخص، صرفاً هزینه اجرای سطوح مازاد بر نقشه‌ها بر اساس نرخ‌های مندرج در جدول الف و بر اساس ضوابط ماده 12 پرداخت می‌گردد.

کد پرسش: 510009 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص اصول حاکم بر پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

کد تخفیف 30 درصدی کتابهای دکتر کلیم به مناسبت رونمایی از کتاب جدید: book30مشاهده کتابها
+