موضوع سوال: شرایط عمومی پیمان – تعدیل

پرسش) در یک پروژه کارفرما طی سال‌های 1386 و 1387 حدود دو هزار تن میلگرد از محل خرید سال‌های قبل تحویل پیمانکاران خود نموده و توافق گردیده که قیمت آنها بر اساس نرخ مصالح پای کار مندرج در فهرست بها منضم به پیمان از صورت کارکردهای پیمانکار کسر گردد. لذا با توجه به این که قراردادهای منعقده مشمول تعدیل آحاد بها بوده و زمان ورود میلگردها به کارگاه (ابتدای شروع پروژه) با زمان مصرف آنها متفاوت است و مبنای کسر مبلغ میلگردها از پیمانکار بر اساس تاریخ مصرف و در صورت وضعیت مناسب با آن بوده، دوره شخص مربوط برای محاسبه تعدیل مصالح پای کار و تعدیل صورت وضعیت کارکرد چه زمانی است؟

پاسخ)

در قراردادهای منعقده با ضوابط نظام فنی اجرایی کشور چنانچه در قرارداد پیش‌بینی تحویل مصالح توسط کارفرما انجام نشده باشد، برای موارد تحویل مصالح توسط کارفرما، آیین‌نامه اجرایی ماده (81) قانون تنظیم بخشی از مقررات ملی دولت موضوع مصوبه شماره 4147/ ت 26309 هـ مورخ 4/ 2/ 1381 ملک عمل است و به طور خاص در مورد سیمان و آهن‌آلات بر طبق بند «ب» ماده (6) مصوبه یاد شده عمل می‌گردد.
تعدیل صورت وضعیت کارکرد بر طبق بند (1 – 8) بخشنامه شماره 173073/ 101 مورخ 15/ 9/ 1382 با شاخص گروهی دوره انجام کارکرد و تعدیل مصالح پا‌ی‌کار بر مبنای شاخص گروهی دوره ورود مصالح به کارگاه، مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

کد پرسش: 021008 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

برای عضویت در گروه تلگرامی پرسش و پاسخ های مدیریت ادعا و تاخیرات (کلیک کنید) @drclaim_club

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص شرایط عمومی پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

keyboard_arrow_up

دوره (حل اختلاف قراردادهای پیمانکاری) و همچنین (بررسی ابعاد فنی، حقوقی و مالی پروژه‌های مشارکت در ساخت) در حال ثبت نام 

X