موضوع سوال: شرایط عمومی پیمان – ماده 47 و 48

پرسش) در خصوص پرداخت قیمت مصالح و تجهیزات پای کار در پروژه‌های مشمول ماده 47 یا 48 شرایط عمومی پیمان (جدید) آیا ضریبی قابل اعمال می‌باشد؟

پاسخ)

در پیمان‌های مشمول ماده 47 و یا 48 شرایط عمومی پیمان، مصالح موجود در کارگاه که طبق مشخصات فنی بوده و برای اجرای موضوع پیمان تهیه شده است، اندازه‌گیری و بهای آنها بر اساس نرخ متعارف روز در تاریخ خرید که مورد توافق دو طرف باشد، در صورت وضعیت قطعی منظور می‌شود.
به استناد مصوبه شماره 3638/ ش ف مورخ 18/ 12/ 1381 شورای عالی فنی به بهای مصالح فوق فقط هزینه بالاسری پیمان قابل اعمال می‌باشد و سایر ضرایب قرارداد تعلق نمی گیرد.

کد پرسش: 014701 - گردآوری و تدوین : مهندس سید معین مرتضوی

جهت خدمات فنی و مشاوره تماس بگیرید – تلفن (دفتر مرکزی): ۲۸۴۲۶۵۲۰  ارتباط مستقیم با کارشناسان: ۶۶۱۶۸۲۱۸

دسته‌ها: پرسش و پاسخ و سوالات مطرح در خصوص شرایط عمومی پیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پرسش و پاسخ‌‎های مرتبط

آخرین سوالات مطرح

کد تخفیف 30 درصدی کتابهای دکتر کلیم به مناسبت رونمایی از کتاب جدید: book30مشاهده کتابها
+