در چه صورتی قرارداد کاری داور و طرفین قرارداد از طرف مشاور و یا کارفرما خاتمه می‌یابد؟

1- انتصاب داور ممکن است با توافق طرفین توافقنامه خاتمه یابد. انتصاب داور پس از تکمیل خدمات یا زمانی که اختلاف ارجاع شده به او پس گرفته شود و یا زمانی که در مورد آن تصمیمی گرفته شود، منقضی می شود، هرکدام که دیرتر رخ دهد.

 2- اگر داور آگاهانه هریک از مقررات ماده 6 بخش داوری در کتاب فیدیک سفید را نقض کند یا رفتار ناسالمی داشته باشد، حق گرفتن هیچ هزینه‌ای را در این زمینه ندارد و اگر هزینه ای را از طرفین دریافت کرده باشد، به هر یک از طرفین مبلغ را باز می‌گرداند. به عنوان نتیجه این تخلف هرگونه رسیدگی و تصمیم وی بی اعتبار و بی اثر می‌شود و کار او خاتمه می‌یابد.

3- اختلاف بین طرفین می‌تواند کتبا توسط هر یک از طرفین برای تصمیم گیری و قضاوت به داور ارجاع شود و یک نسخه از آن به طرف دیگر داده شود. اگر داور موافقت نکرد یا کار را قبول نکرد قرارداد وی خاتمه یافته و اختلاف باید کتبا به همراه پیشنهاد برای تعیین داور به طرف دیگر ارجاع شود. یک مرجع باید اختلاف را بررسی و شناسایی کرده و و به قوانین بخش داوری در کتاب فیدیک سفید مراجعه کند.

جلد کتاب فیدیک سفید

 در چه صورتی قرارداد کاری داور و طرفین قرارداد از طرف داور خاتمه می‌یابد؟

1- داور ممکن است با دادن اخطار 28 روزه به طرفین استعفا دهد. در صورت استعفا، مرگ، ناتوانی، خاتمه یا عدم انجام و یا امتناع از انجام وظایف تحت این قوانین، طرفین قرارداد باید طی 14 روز در مورد جایگزین کردن داور به توافق برسند یا بر اساس ماده 4 بخش مربوط به داوری در کتاب فیدیک سفید عمل کنند.

2- تمامی پرداخت ‌ها به داور طبق مبلغ تعیین شده توسط داور، از سوی طرفین قرارداد پرداخت می‌شود. فاکتور‌های برای هر ماه نگهداری سوابق کار باید هر سه ماه از قبل پیش پرداخت شده باشد و فاکتور ‌های پرداخت‌‌ها و هزینه‌‌های روزانه باید طبق نتیجه بازدید‌ها و دادرسی انجام شود. کلیه فاکتور ‌ها باید شامل مختصری از شرح فعالیت ‌های انجام شده در دوره مربوطه باشد. در صورت عدم پرداخت فاکتور در پایان مدت زمان پرداخت، داور می‌تواند کار را متوقف کند، مشروط بر اینکه 7 روز قبل به دو طرف قرارداد اخطار داده باشد.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

دسته‌ها: مدیریت قرارداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات مرتبط

محمتل‌ترین دعاوی رایج بین کارفرما و پیمانکار در فیدیک قرمز

محتمل‌ترین دعاوی رایج بین کارفرما و پیمانکار در فیدیک قرمز

در فرم قرارداد‌های فیدیک محتمل‌ترین شرایط و سناریو‌هایی که در آن پیمانکاران و کارفرمایان علیه هم ادعا دارند پیش بینی شده است. طبق ‌بند‌های مختلف شرایط و پیشنهاد آیین‌نامه ذکر…
بیش تر بخوانید
مدیریت تغییرات در پروژه (CHANGE MANAGEMENT)

مدیریت تغییرات در پروژه (CHANGE MANAGEMENT)

تغییر رویدادی اجتناب ناپذیر در پروژه است. با این حال ضروری است مکانیزمی برای تحت کنترل داشتن تغییرات در نظر گرفت. تغییر (Change): هر تغییر در برنامه، فرضیات و محدودیت…
بیش تر بخوانید

آخرین مقالات پایگاه دانش

فهرست